przejdź do Sochaczew.pl
148848 odwiedzin
Zabawa z psem czyli dogoterapia w przedszkolu

Dnia 03.04.2018r w Miejskim Przedszkolu Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęły się zajęcia z dogoterapii (zajęcia terapeutyczne z udziałem wyszkolonego psa).

Odbywać się one będą w każdy wtorek, począwszy od 03 kwietnia do 12 czerwca, w III grupach terapeutycznych.

 

Cykl zajęć odbywa się w naszym przedszkolu już po raz drugi i tak jak poprzednio, również teraz został zorganizowany i w pełni sfinansowany przez  Fundację "AMIGO". Możliwość zorganizowania dogoterapii w naszej placówce została wzmocniona przez panią Beatę Brymora,  fundusze z firmy Mars Polska zostały przekazane dla Fundacji " AMIGO". Jesteśmy ogromnie wdzięczni za sfinansowanie tego przedsięwzięcia, dla naszych podopiecznych.

Dogoterapia lub kynoterapia, czyli terapia z udziałem psa przynosi wiele korzyści: wspomaga efektywność rehabilitacji, oddziałuje na sferę emocjonalną dziecka (dostarcza pozytywnych emocji, rozwija wrażliwość, przełamuje lęki w kontaktach z otoczeniem), stymuluje rozwój zmysłów, wpływa na koncentrację uwagi i rozwój mowy.

W zajęciach uczestniczą głównie dzieci z autyzmem oraz z innymi trudnościami w funkcjonowaniu (objawami lęku, nadpobudliwości, podwyższonego niepokoju). 

Pierwsze zajęcia przebiegły bardzo pozytywnie – nasze dzieci zostały wprowadzene  przez terapeutkę w kontakt z psem, a podczas zabawy dzieci miały szansę głaskania czworonoga, karmienia, czesania, wydawania poleceń, uczenia się rozpoznawania kolorów i kształtów.

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim pani Iwonie Nowak oraz pani Beacie Brymora za umożliwienie naszym uczniom udziału w tej formie terapii. Z pewnością zajęcia pomogą w przezwyciężeniu ograniczeń w funkcjonowaniu psychofizycznym naszych dzieci!

A A A
17.04.2018
godz.20:11
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość