przejdź do Sochaczew.pl
148849 odwiedzin
Mali chemicy - Jagódki

Pewnego grudniowego poranka sala Jagódek zamieniła się w laboratorium, a Jagódki z wielkim przejęciem i zapałem wcieliły się w rolę małych chemików.
A zawdzięczamy to mamie naszej Jagódki - Lilki. 
Pani Beata Kowalska, przy pomocy prostych środków i ogólnie dostępnych produktów, wprowadziła dzieci w tajemniczy świat chemii, przeprowadzając z nimi eksperymenty. Tuż przed wizytą pani Beaty, Jagódki wraz z wychowawczyniami z wielką ochotą  przygotowały się do spotkania. Stoły były zabezpieczone ceratami, a na nich stały kubki, tacki, słoiki, nakrętki, olej, ocet, soda, woda i inne materiały. Za stołami przy swoich stanowiskach przejęte, gotowe do pracy dzieci. Pod czujnym okiem prowadzącej Jagódki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do działania.

Nasze spotkanie w świecie chemii nazwaliśmy Świat  eksperymentów  w  różnych  kolorach  tęczy "
Było bardzo kreatywnie, wesoło, odkrywczo. Dzieci mogły same nadać nazwy przeprowadzonym doświadczeniom; była "magiczna, kolorowa piana", "buzujące wulkany", "octowe, barwne bąbelki w oleju, czyli podwodny, morski świat""burza w słoiku pełna kolorów"
Dzieci wykonały samodzielnie tzw. "kulę śnieżną", do zrobienia której potrzebowały słoika, wody, małej zabawki, kleju i magicznego, błyszczącego pyłu - śniegu.

To była fascynująca zabawa kolorami i niecodzienna lekcja chemii, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Dziękujemy pani Beacie Kowalskiej i liczymy na więcej. 
Być może dzięki temu dla Jagódek - przyszłych uczniów - chemia nie będzie taka straszna, jak ją w szkole "malują".


Zapraszamy do galerii zdjęć.
Tekst i zdjęcia : J. Bytniewska i D. Kozłowska

 
A A A
28.12.2017
godz.22:59

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość