przejdź do Sochaczew.pl
148850 odwiedzin
Spotkanie z Mikołajem

07 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,krainę Świętego Mikołaja”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Wreszcie … JEST!, PRAWDZIWY, ŚWIĘTY MIKOŁAJ! - w asyście swojego pomocnika. To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Przedszkolaki chętnie podchodziły do Mikołaja, grzecznie dziękowały za prezent, a nawet siadały na kolanach by zrobić pamiątkową fotografię. Za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok. No… oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.

W tym świątecznym dniu do przedszkola po raz kolejny przybyli również artyści Teatru Duo Impresso i przedstawili dzieciom „ZIMOWĄ BAJKĘ″. 

Opowieść rozgrywa się w pięknej zimowej scenerii, gdzie Zajączek poszukuje Św. Mikołaja. Chce oddać mu list, który wcześniej wyjął spod poduszki swojego właściciela Jacka. W poszukiwania włączają się złośliwy Mróz, przemądrzała Wrona i zmarznięty Bałwanek. Bajka oczywiście kończy się szczęśliwie. Dzieciom przygody bohaterów bardzo się podobały i wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.

Jak każda bajka, była to opowieść, która nie tylko bawi ale również uczy, niesie ważne dla kształtowania osobowości i wrażliwości młodego widza przesłania.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, a w zczególności p. Magdalenie W. za wkład w organizację, oprawę i pomoc w trakcie zabawy mikołajkowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!


A A A
16.12.2017
godz.16:10
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość