przejdź do Sochaczew.pl
148849 odwiedzin
Dzień Pluszowego Przyjaciela w Motylkach.

Proszę Państwa oto miś,

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie Państwu łapę poda,

Nie chce podać? - a to szkoda!-

J. Brzechwa

 

W dniu 24 listopada dzieci z grupy Motylki uroczyście obchodziły Dzień Pluszowego Przyjaciela - inspiracją był Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony przez wiele przedszkoli i szkół na całym świecie.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionym i kochanymi misiami, rekinkami, pieskami, kotkami, a nawet świeżakami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami. Dmuchały kolorowe baloniki z równoczesnym wymawianiem głosek: A, O, E, M, T, D. Na macie Mistrzów Kodowania Junior odszyfrowywały ukryty kod utrwalając przy tym poznane cyfry: 1,2,3,4,5,6. Smakowały dżem jabłkowy mrucząc przy tym jak misie.....mrrrrrrrr. Na zakończenie wspaniałej zabawy Motylki z ogromnym zapałem wykonywały misiowe maski. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechu i radości.

Pluszowa maskotka jest bardzo ważna dla każdego dziecka. Można ją przytulić, a nawet zwierzyć się z sekretów swojemu przyjacielowi. W ramach relizowanego w grupie programu ,,Przyjaciele Zippiego" w sali Motylków pojawił się ostatnio przesympatyczny pluszak z ośmioma łapkami, długi i chudy bardzo....ale za to jaki śmieszny:) Pluszowy przybysz ma na imię Zippi. Zippi ma specjalny kącik, w którym odpoczywa. Motylki wiedzą, że kiedy mają ochotę mogą Zipiemu powierzyć wszystkie sekrety, małe i duże, radosne i smutne. Z Zippim dzieci uczą się rozpoznawać różne emocje oraz radzić sobie z tymi nieprzyjemnymi.

Mamy nadzieję, że to wielkie pluszowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach naszych Motylków na długi czas.

A A A
08.12.2017
godz.16:10
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość