przejdź do Sochaczew.pl
148848 odwiedzin
Spotkanie z aktorami

 

"Dawno, dawno temu... a może i nie tak dawno, żył sobie Książę, który całe dnie spędzał grając na swoim smartfonie. Król nie wiedział, co zrobić. Dwoił się i troił,  żeby go czymś zainteresować, zwłaszcza, że chciał, aby Książę zajął jego miejsce. Wymyślił więc, że poszuka mu żony. Wydał bal, na który zaprosił wszystkie panny z całego królestwa. Zapomniał tylko o jednej biednej posługaczce, zwanej Kopciuszkiem..."

Tak zaczęło się przedstawienie teatralne w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku, na które w czwartek 16 listopada pojechały Jagódki ze swoimi wychowawczyniami. Dzieci obejrzały "Kopciuszka" na motywach baśni braci Grimm i były nim zachwycone. Przedszkolakom podobało się wszystko; piękne stroje, kolorowe dekoracje, przepiękna muzyka i piosenki, postacie i dużo humoru. Ale nie zabrakło też wzruszeń, kiedy smutno śpiewał Kopciuszek.

Ale na koniec czekała na dzieci największa atrakcja. Po spektaklu Jagódki mogły wejść na scenę i spotkać się z odtwórcami głównych ról Kopciuszka i Księcia. Dzieci pytały aktorów o ich pracę, czy jest trudna, czy ją lubią i czy długo trzeba się uczyć, żeby tak umieć wystąpić i czy kiedyś oni też mieli pięć lat i chodzili do przedszkola. Aktorzy bardzo cierpliwie i z radością odpowiadali dzieciom na pytania i pochwalili je za to, że są tak wspaniałą publicznością. Dziewczynki były zachwycone mogąc usiąść koło Kopciuszka, a chłopcom oczywiście podobał się Książę i królewski tron, na którym można było posiedzieć. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem na teatralnej scenie. Dziękujemy. 

Zapraszamy do galerii. 

 
J. Bytniewska 
D. Kozłowska 

A A A
22.11.2017
godz.10:50
 

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość