przejdź do Sochaczew.pl
137666 odwiedzin
Rodzinne świętowanie w Motylkach

Ahh co to było za wydarzenie! Wyjątkowe święto dla małych i dużych Motylków odbyło się w środę 7 czerwca na terenie przedszkolnego ogrodu. Choć dzień wcześniej pogoda płatała nam figle, to tego dnia nawet ona nie zawiodła!

Świętowanie rozpoczęliśmy od niespodzianki dla dzieci – ich rodzice i opiekunowie pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali przedstawienie ,,Czerwony Kapturek na wesoło”. Piękna dekoracja, wyjątkowe stroje, zabawna muzyka i teksty wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Śmiechu było co nie miara! Jak to w bajkach bywa zakończyło się szczęśliwie, wilk obiecał być grzeczny i jeść tylko owoce i warzywa. Gromkie brawa i uściski dzieci nagrodziły wysiłki rodziców i opiekunów – mamy Kuby – Czerwonego Kapturka, mamy Anastazji – w roli mamy Czerwonego Kapturka, taty Antosia – w roli taty Czerwonego Kapturka, taty Oli – w roli Wilka, babci Marcela – w roli babci Czerwonego Kapturka, taty Zosi – w roli Gajowego, mamie Frania, mamie Julki i tacie Igora w roli drzew oraz mamie Tymka, mamie Oli i mamie Bartka w roli Kwiatków.

Po przedstawieniu przyszła kolej na występ dzieci, piosenkami i inscenizacjami małe Motylki podziękowały swoim rodzicom i opiekunom za ich miłość, opiekę i serce. Dzieci wykonały piosenkę ,,Straszne żaby”, za którą otrzymały I nagrodę w konkursie ,,Cztery Pory Roku w Dwójce” oraz mix lubianych i znanych dzieciom piosenek muzyki rozrywkowej, do których tekst ułożyły wychowawczynie.

Po części artystycznej przyszedł czas na kolejne niespodzianki…tym razem bardziej oficjalne. Pani Dyrektor Monika Radwańska-Komosa podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości i wraz z Panią Mają Buczek, przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła dzieciom książeczki na zakończenie roku. Nie zabrakło łez wzruszenia…niektóre Motylki opuszczają mury naszej placówki, aby rozpocząć naukę w szkołach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Za cały rok pracy i zaangażowania w życie naszej grupy podziękowaliśmy również rodzicom i obecnym na uroczystości wolontariuszkom z Gimnazjum Nr 1.

To nie był koniec atrakcji! Czekało już na nas rozpalone ognisko, w którym piekliśmy pyszne kiełbaski a także pyszny poczęstunek – owoce, napoje, chrupki i słodycze przygotowane przez rodziców i opiekunów, a na deser wyjątkowy ,,motylkowy” tort przygotowany przez mamę Leosia. Same pyszności! A po jedzeniu…dyskoteka, zawody sportowe i malowanie twarzy przez wolontariuszki!

Wesołe śmiechy, gwar rozmów i zapach pieczonych kiełbasek długo rozlegały się na terenie naszego ogrodu. Trudno było nam się rozstać i pożegnać po tak wyjątkowym dniu. Czas spędzony z naszymi przedszkolakami i ich bliskimi zapadnie nam wszystkim w pamięć...A jak było wspaniale zobaczcie sami! Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Wioleta Górecka

Karolina Podrażka

Małgorzata Ścibor

 

A A A
11.06.2017
godz.12:53

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość