przejdź do Sochaczew.pl
137666 odwiedzin
„Mały miś w świecie wielkiej literatury"

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 przedszkolaki z grupy: MISIE, JAGÓDKI, PSZCZÓŁKI, ŻABKI, KRASNALE przystąpiły do ogólnopolskiego projektu pt. „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”- GMINA SOCHACZEW CZYTA MAŁEMU MISIOWI.

Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.  Jego autorem jest Aneta Konefał. Koordynatorami na gminę: p. Weronika Siejka, p. Paulina Kocimska ze  Szkoły Podstawowej w Feliksowie. Patronatem honorowym jest Wójt Gminy Sochaczew p. Mirosław Orliński.

Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Każda grupa przygotowała misia, który odbył wędrówkę po przedszkolach/szkołach. Nie było wymogu, aby miś był wykonany własnoręcznie – miał to być pluszak niewielkich rozmiarów, koniecznie miś, czyli pluszowy niedźwiadek.

 

Dzieci z naszego przedszkola również wybrały i przygotowały swoje Misie do wielkiej przygody, w której mały bohater wędrował po różnych szkołach i przedszkolach.

Każdy pluszak wraz z dziećmi u których zagościł, bawił się, zwiedzał szkołę, przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchał bajek, czytanych przez nauczycieli.

Miś wyposażony był w dzienniczek w którym dzieci wraz z wychowawcami wpisywały tytuł czytanej misiowi bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy oraz dedykację na pamiątkę. Odbijały również swoje paluszki umaczane w farbce oraz wpisywały samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. Projekt, oprócz opisanej podróży, zakładał organizację konkursu plastycznego dla dzieci. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w tym konkursie.

W ramach akcji „MISIE”,  „JAGÓDKI”, „ŻABKI”, „KRASNALE”, „PSZCZÓŁKI” nawiązały współpracę z takimi przedszkolami i szkołami jak: Szkoła Podstawowa w Feliksowie, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Żukowie, Szkoła Podstawowa w Mokasie, Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy” w Sochaczewie.

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie tego projektu oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Dzieci z grupy „MISIE” i „JAGÓDKI” gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie wraz z wychowawcą p. Weroniką Siejka oraz p. Pauliną Kocimską. Panie przywiozły dla dzieci, które zdobyły I miejsca w konkursie plastycznym przepiękne prezenty – MISIE oraz dyplomy. Były wspólne zdjęcia, zabawy ruchowo-taneczne, wiersze i piosenki.

 

Z przyjemnością informujemy, iż nasze KOCHANE MISIE razem ze swoimi wypełnionymi dzienniczkami podróży szczęśliwie powróciły już do przedszkolaków. Dzieci serdeczne je przywitały, obejrzały dzienniczki oraz odbyło się mnóstwo zabaw i tańców z ich udziałem. Radość była nie do opisania.

Dziękujemy Paniom ze Szkoły Podstawowej w Feliksowie, że mogliśmy wziąć udział w tym wspaniałym projekcie. 

A A A
05.06.2017
godz.21:16

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość