przejdź do Sochaczew.pl
133397 odwiedzin
Dzień Ziemi - Motylki

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie. W piątek szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Motylki  w piątek brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Poskładały puzzle przedstawiające piękne pejzaże, oglądały globus i same dzięki temu określiły kształt naszej ziemi, wskazały nawet, że na tej pięknej kuli jest więcej wody. Rozmawialiśmy o tym jak należy dbać o nasze środowisko.

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA ZIEMI ?

Możesz posadzić drzewo. Zwiększenie liczby drzew ma mieć także pozytywny wpływ na walkę ze smogiem, ponieważ rośliny oczyszczają powietrze. Drzewa chronią przed hałasem, wpływają na poprawę stanu zdrowia.

Możesz wyłączyć światła, gdy wychodzisz np. z pokoju.

Używać ekologicznych toreb do robienia zakupów zamiast foliowych reklamówek.

Używać butelek wielorazowych.

Odpadki jedzenia możesz składać na kompostownik. Dzięki temu uzyskasz naturalny nawóz do roślin, które możesz uprawiać w ogródku.

Zamiast kupować nowe zabawki i wyrzucać stare , skorzystaj z wymiany.

Zamiast jeździć autem zacznij używać rower.

Sortuj odpady.

 

Karolina Podrażka 

A A A
21.04.2017
godz.18:43

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość