przejdź do Sochaczew.pl
133397 odwiedzin
Świąteczne przygotowania i z serca życzenia - Motylki

,,Pisanki” D. Gellner

 

Patrzcie,

ile na stole leży pisanek!

Każda ma oczy

malowane,

naklejane.

Każda ma uśmiech

kolorowy

i leży na stole grzecznie,

by się nie potłuc

przypadkiem

w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie!

Pisanki

nie są do jedzenia!

Z pisanek się wyklują

Świąteczne życzenia.

 

W tym tygodniu grupa Motylki miała okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły baranki, kurczaczki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, koszyczki i palmy. Siały także rzeżuchę oraz owies.

Motylki słuchały bajek i opowiadań o tematyce wielkanocnej, na podstawie których poznały symbolikę i znaczenie świąt Wielkiej Nocy w naszej kulturze. Poznały też wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych i mazurków oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to  tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. 

W poprzednim tygodniu dzieci całą swoją aktywność poświęciły przygotowaniu prac plastycznych na konkurs ,, Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna’’. Konkurs organizowany był przez Wydział Kultury, Sportu i Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie. Na konkurs wpłynęło 207 prac. I choć nasza piękna kurka i bogaty stroik nie zdobył nagrody, jesteśmy bardzo dumni z naszych Motylków. W wielki czwartek i piątek też nie próżnowaliśmy, podczas dyżuru przedświątecznego, wspólnie z dziećmi z grupy Biedronki i Pszczółki  bawiliśmy się na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania. Układaliśmy, przeliczaliśmy …. Oj działo się;)

Zapraszamy do galerii zdjęć

A korzystając z okazji

Personel grupy Motylki w składzie:

 

Karolina Podrażka

Wioleta Górecka

Małgorzata Ścibor

Anna Ogrzebacz

Marzena Opolska

 

Składa serdeczne życzenia radości i siły płynącej
z istoty Świąt Wielkanocnych,
by uśmiech i wiosenny optymizm
towarzyszyły każdemu, każdego dnia :)

A A A
14.04.2017
godz.14:13

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość