przejdź do Sochaczew.pl
136732 odwiedzin
Nadchodzi Wielkanoc - życzenia świąteczne - Jagódki

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. W przedszkolu w Jagódkach  zapanował więc świąteczny nastrój. Dzieci poznawały symbole związane ze świętami, uczestniczyły w wiosennych porządkach, sprzątając wyznaczony fragment sali; kąciki z klockami, lalkami czy książeczkami. Dowiedziały się, jakie zwyczaje wiążą się ze zbliżającymi się świętami oraz uczestniczyły w tworzeniu kącika wielkanocnego. Temat przedświąteczny był wspaniałą bazą do wszelkiego rodzaju zabaw plastycznych sprzyjających rozwojowi sprawności manualnej przedszkolaków. Wspólnie zrobiliśmy baranki, kurczaczki, palemki, papierowe, kolorowe jaja i malowaliśmy pisanki. 
Najwięcej jednak czasu i energii poświęciliśmy na pracę konkursową pt. "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna", za którą zdobyliśmy główną nagrodę! Na ten Powiatowy Konkurs zorganizowany przez Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie wpłynęło 207 prac wykonanych różnymi technikami.
My zrobiliśmy wielką kurę z kartonu i bibułowych kulek, która była wystrojona w spódniczkę i miała elegancką torebkę. Obok pani kury był pan zając cały z bazich kotków i owieczka w miękkim futerku i z makaronu. Wszystkie te wielkanocne postacie wraz z palmą umieściliśmy na wielkim kolorowym jaju ze styropianu. 
7 kwietnia Jagódki zostały zaproszone do Kramnic  Miejskich do odebrania nagrody. Zanim jednak do tego doszło wysłuchaliśmy pogadanki na temat zwyczajów ludowych i bogatej symboliki związanej z Wielkanocą. Radości było co nie miara , kiedy odbieraliśmy nagrodę z rąk pani Agaty Kalińskiej .Wszystkie nagrodzone prace zostały przekazane na świąteczny kiermasz Cepeliada, a dochód z ich sprzedaży ma być przekazany do Domu Dziecka w Giżycach.

A ja , Drodzy Rodzice , w imieniu pracowników naszej grupy, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych chciałabym podarować Wam wyjątkową pisankę . Jest na świecie wiele pisanek , są ładne i malowane. Ale ja znam tę jedną, przy której wszystkie inne bledną. A w niej jest dla Was dużo zdrowia, trochę pieniążków i kawałek nieba, bo piękna już w tę pisankę,  więcej się upchnąć nie da. Kiedy nadejdą święta , niech radość i nadzieja zastukają do Państwa drzwi, a Wielkanoc przyniesie pomyślność,  szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.
                                       

Joanna Bytniewska 
Zapraszam do galerii zdjęć. 

A A A
13.04.2017
godz.19:05

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość