przejdź do Sochaczew.pl
136732 odwiedzin
PRAWDZIWI TROPICIELE WIOSNY - Poranny Krąg w Jagódkach

Wraz z nadejściem nowej pory roku w grupie Jagódki odbyły się zajęcia Porannego Kręgu i wszystko się zazieleniło... Wiosna zwiastuje nowy kolor, smak, zapach, symbol oraz dźwięk. Wszystkie te elementy oczywiście pojawiły się na zajęciach. Oznaką rozpoczęcia Wiosennego Kręgu było zapalenie świeczki. Wszystkie dzieci zostały powitane piosenką, a ich rączki nasmarowane oliwką o zapachu cytryny.                                                        

Następnie dzieci wyruszyły na poszukiwanie listu od pani Wiosny, który został ukryty w sali przedszkolnej. W liście znajdowała się instrukcja, jak mają dalej postępować. Wspólnie jak prawdziwi poszukiwacze, wyruszyły tropić śladów wiosny. Po dotarciu do celu trasy, dzieci otrzymały kolejne koperty z zadaniami do wykonania oraz "magiczny eliksir" wraz z nasionkami.                                                                              

Największą radość naszym Jagódkom sprawiło spotkanie z żywiołem - ziemią. Każdy mógł dotknąć, rozcierać w dłoniach i przesypywać ziemię do swoich mini doniczek. Dzieci samodzielnie wybierały i siały nasionka. Następnie każde otrzymało zraszacz z "eliksirem wzrostu" od pani Wiosny i podlało swoją roślinkę. Radości było wiele, dzieci bardzo chętnie włączyły się do pracy.                                                                                                                 

Na koniec zajęć nie mogło zabraknąć degustacji cytryny posypanej cukrem. Wszystkie dzieci były baaardzo odważne, a minki po zjedzeniu owocu były niepowtarzalne.             

Aktywna forma zajęć sprawiła, że dzieci dzięki dobrej zabawie poczuły atmosferę wiosny. Urządziły również swój wiosenny kącik przyrody na parapecie, do którego codziennie zaglądają - dbają o posiane nasiona w doniczkach, pamiętają o podlewaniu roślin i z wielkim zaangażowaniem obserwują ich wzrost. Cieszą się każdą dostrzeżoną zmianą.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Przygotowanie zajęć:Kinga Wojno

Zdjęcia: Joanna Bytniewska

A A A
10.04.2017
godz.18:26

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość