przejdź do Sochaczew.pl
133397 odwiedzin
„Ale wkoło jest wesoło” – wspólne zabawy gr Misie i Biedronki

Ferie zimowe dla dzieci jest to czas zabaw i odpoczynku, to dni w których do naszego przedszkola uczęszcza mniejsza grupa przedszkolaków.

W dniach 13.02.17r.-24.02.17r dzieci z grupy Misie mają  okazję do wspólnej zabawy z koleżankami i kolegami z grupy Biedronki.

W pierwszym tygodniu 13.02.17r.-17.02.17r. odbyło się wiele ciekawych i różnorodnych zajęć, aby dzieci nie nudziły się.

16 lutego odbyliśmy podróż do krainy baśni, gdzie wcieliliśmy się w postacie Jasia i Małgosi zajadających się pysznymi piernikami z chatki Baby Jagi, bawiliśmy się przy muzyce jej miotłą. Razem z Kopciuszkiem szukaliśmy na balu z balonami jego pantofelka. Po odnalezieniu rozpoczęliśmy poszukiwanie zaginionej, w między czasie właścicielki. Okazało się, że właścicielką pantofelka jest Iza. Odwiedziliśmy pałac Królowej Zimy, w którym znaleźliśmy koperty zaadresowane do nas. W środku znajdowały się puzzle, z których układaliśmy śniegowe gwiazdki. Tańczyliśmy z „zaczarowanym pudełkiem”, w którym znajdowała się zagadka dla przedszkolaków i nagroda. Następnie uczestniczyliśmy, razem z Piratem w morskiej podróży. Na zakończenie mieliśmy okazję wcielić się  w jego postać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim zabawy przelatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

17 lutego odbyły się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. By ćwiczenia typu łączenie w pary oraz przesuwanie elementów. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały spostrzegawczość i logiczne myślenie, kształtowały pomysłowość i wyobraźnię, a także ćwiczyły pamięć i koncentrację.

Oczywiście nie zabrakło również wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

Wszystkim dzieciom towarzyszył dobry nastrój i wspaniała zabawa. Ciocie zadbały oto, aby czas spędzany w przedszkolu mijał przyjemnie, bezpiecznie oraz sprawiał dzieciom radość.

Justyna Orlik

Katarzyna Proch

A A A
26.02.2017
godz.19:10

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość