przejdź do Sochaczew.pl
172531 odwiedzin
Ogólnopolski program ,, Mały Miś w świecie literatury’’- Motylki

MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY

MIS JEST FAJNY I KUDŁATY

MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA

MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA

LECZ CZASAMI TEŻ TAK BYWA

 ŻE SIĘ O NIM ZAPOMINA 

A WIĘC WEZMĘ MISIA CZULE

I DO SIEBIE GO PRZYTULĘ. 

Od listopada b.r. dzieci z grupy Motylki razem z wychowawczynią K. Podrażka, biorą udział w Ogólnopolskim programie pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego patronatem jest Przedszkolne ABC. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017 oraz rozwijanie współpracy między przedszkolami.

Jesteśmy w grupie 10 przedszkoli, które wybierają swojego misia, nadają mu imię oraz wysyłają w podróż po Polsce do różnych przedszkoli.

Grupa Motylki nadała misiowi imię ANTOŚ. Wszystkie dzieci odbiły swoje paluszki w jego dzienniczku podróży. Miś odbędzie długą podróż, aż wreszcie wróci cały i oczytany. Następnie będzie odwiedzał domy Motylków by tam czytać wspólnie z ich bliskimi.  Do Motylków zawitają misie z takich miast jak: Jabłonka, Warszawa, Jelenia Góra, Zabrze, Milejów, Łódź, Baranowo, Miłoszyce, Tarnobrzeg. Do akcji czytelniczej, chętnie włączyli się wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie, którzy to bardzo często i chętnie odwiedzają naszą grupę, czytają Motylkom i Misiom, bawią się, tańczą i śpiewają a nawet zaskakują różnymi niespodziankami np. gitara przyniesiona przez Milenę. Co tydzień odwiedza nas inny Miś. Był już Łazik, Kacperek, Tedi.  Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejnego gościa, a kiedy już pani Kasia ( intendentka) przynosi kopertę, to wtedy w sali słychać ogromną radość.

Karolina Podrażka 

A A A
02.01.2017
godz.18:09

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość