przejdź do Sochaczew.pl
172529 odwiedzin
,,Cud Betlejemskiej nocy..." oczami przedszkolaków - jasełka w SCK

Cieszmy się, bawmy się, wszystko się raduje

Bo od dziś na świecie Pan Jezus Króluje!

Na niebie, na ziemi – na wieki!

Coroczną tradycją naszego przedszkola stały się uroczyste jasełka w wykonaniu dzieci. Wzorem lat ubiegłych, na scenie Sochaczewskiego Centrum Kultury filia Boryszew, wychowankowie naszej placówki przedstawili montaż słowno-muzyczny pod tytułem ,,Cud Betlejemskiej Nocy”. W piątek 16 grudnia sala SCK wypełniła się po brzegi gośćmi, pragnącymi razem z nami przeżywać cud Bożego Narodzenia. Wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się między innymi:

 • Przewodniczący Rady Miasta, pan Sylwester Kaczmarek,
 • Zastępca burmistrza Miasta Sochaczew, pan Marek Fergiński,
 • Dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, gospodarz uroczystości, pan Artur Komorowski,
 • Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Izabela Nowacka,
 • Dyrektor Miejskiego Żłobka Integracyjnego, pani Ewa Lembke,
 • Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, pani Joanna Majewska,
 • Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sochaczewie, pani Helena Bajurska,
 • Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ks. Jacek Skrobisz
 • 4 Drużyna Harcerska ,,Koniczyna” – drużynowi Marta i Michał Wrocławscy wraz z harcerzami,
 • Wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Adamczyk,
 • Rodzice i rodziny naszych wychowanków
 • Sponsorzy i przyjaciele naszej placówki.

Dyrektor przedszkola, pani Monika Radwańska-Komosa ciepłymi słowami przywitała wszystkich przybyłych na uroczystości, po czym głos zabrał ks. Jacek Skrobisz. Zwracając się do dzieci, przypomniał nam wszystkim, że najważniejszym gościem uroczystości jest rodzący się w naszych sercach Jezus.

Po tych słowach przyszedł czas na wspólne przeżywanie historii narodzin Jezusa. Przy dźwiękach kolędy ,,Cicha Noc” na scenę wkroczyli wychowankowie przedszkola w postaciach Maryi i Józefa, niosąc na ręku Dzieciątko. Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy pastorałką ,,Aniołek Maleńki” w wykonaniu dzieci z grupy Motylki.

Tańczyły gwiazdki, aniołki, owieczki, dzieci, pastuszkowie, królowie i orkiestra… Grali i śpiewali maleńkiemu Jezusowi  ,,On jest Królem!” Pokonując tremę, dzieci wspaniale wcieliły się w swoje role, prezentując talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Przygotowane przez wychowawców i rodziców stroje dodały uroku jasełkowemu przedstawieniu. Nie zabrakło łez wzruszenia, uśmiechów i zadumy na twarzach gości oraz rodziców… na zakończenie, wszyscy wychowankowie i pracownicy placówki wykonali kolędę ,,Zostań Jezu mym braciszkiem” na melodie ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Słowami ,,niech historia ta prawdziwa, pozostanie wiecznie żywa” zakończyliśmy część artystyczną uroczystości. Gromkie brawa nagrodziły występ naszych wychowanków.

Dzieciom, pracownikom przedszkola, Radzie Rodziców, sponsorom, wolontariuszom, harcerzom i gościom za obecność i wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w naszej przedszkolnej rodzinie podziękowała Dyrektor przedszkola, składając świąteczne życzenia. Głos zabrał także zastępca burmistrza, przewodniczący Rady Miasta, przewodnicząca Rady Rodziców oraz harcerki, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju.

Przygotowany przez Radę Rodziców i sponsorów poczęstunek uświetnił uroczystość. Odbył się także bożonarodzeniowy kiermasz prac dzieci, z którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszych wychowanków m.in. na organizację przestawień teatralnych dla naszych przedszkolaków.

Wioleta Górecka

Karolina Podrażka

Katarzyna Proch


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC W OGRANIZACJI JASEŁEK. W SZCZEGÓLNOŚCI PANU ARTUROWI KOMOROWSKIEMU, DYREKTOROWI SCK ORAZ PRACOWNIKOM CENTRUM KULTURY ZA UDOSTĘPNIENIE SALI I POMOC W JEJ PRZYGOTOWANIU, SPONSOROM: PSS SPOŁEM, FIRMIE ,,BETA”, CUKIERNI ,,OLSZA”, BIO PLANET, APTECE ,,DAR ZDROWIA” ZA UFUNDOWANIE POCZĘSTUNKU I UPOMINKÓW DLA DZIECI. RADZIE RODZICÓW ZA CZAS I PRACĘ POŚWIĘCONĄ W PRZYGOTOWANIE POCZĘSTUNKU ORAZ WSZYSTKIM RODZICOM ZA POMOC W PRZYGOTOWANIE STROJÓW DLA DZIECI.

 

,,Piękno rodzi się w sercach, odbija w oczach i żyje w uczynkach”. Niech cudowny czas bożonarodzeniowych spotkań przy wspólnym stole będzie okazją do narodzin piękna, które żyje nie tylko od święta. Niech w oczach rodziców odbija się uśmiech dzieci, cieszących się ze wspólnie spędzonego czasu, nie tylko z gwiazdkowych prezentów. Niech w sercach zagości spokój i nadzieja – to w nich każdego dnia rodzi się maleńki Jezus.

Wychowankom, rodzicom, rodzinom naszych podopiecznych, wszystkim osobom zaprzyjaźnionym z naszą placówką życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


Dyrektor i pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie.

A A A
08.01.2017
godz.15:57

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość