przejdź do Sochaczew.pl
164509 odwiedzin
Koncert dla Babci i Dziadka - Jagódki

Rola dziadków w życiu dziecka jest bardzo ważna. Przebywanie z osobami starszymi oswaja przedszkolaka z  upływającym czasem, umysławia mu różnice w funkcjonowaniu, zainteresowaniach i sprawności fizycznej oraz uczy szacunku. Miniony tydzień w Jagódkach obfitował w wymyślanie i tworzenie prezentów, którymi można obdarować dziadków, oraz w naukę wierszyków, piosenek i tańców na święto babci i dziadka.

Warto pomóc w przygotowaniach do spotkania z dziadkami w przedszkolu, ćwicząc z dzieckiem wiersze oraz zachęcając do śpiewania piosenek na tę okazję. Jeśli dziecko będzie pewne, że zna swoją kwestię, łatwiej mu będzie wystąpić przed tak liczną i ważną publicznością.

Święto babci i dziadka może być dobrym początkiem do rozmowy z dzieckiem na temat pokrewieństwa. Warto np. obejrzeć zdjęcia i porozmawiać o rodzinie: o dziadkach, ciociach i wujkach ( rodzeństwie rodziców), kim są dla dzieci, kim dla rodziców, gdzie mieszkają, jak się nazywają i jak bardzo ważne są to osoby. Dlatego też 28 stycznia w Jagódkach, był dzień wesoły- najprawdziwsze święto! Gościliśmy eleganckich dziadków i babcie uśmiechnięte- bo był to Dzień Babci i Dziadka! - ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka.

W pięknie udekorowanej i kolorowej sali trzylatki podziękowały swoim babciom i dziadkom za opiekę, miłość i ciepło prezentując bogaty i urozmaicony program artystyczny w formie ,, Koncertu życzeń dla Babci i Dziadka''. I choć magnetofony odmawiały posłuszeństwa to dzieci - nie zawiodły- pięknie zatańczyły, zaśpiewały i wyrecytowały wiersze. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci włożyły wiele wysiłku, przełamywały swoją nieśmiałość na występie, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Ale i goście byli wspaniali i z poczuciem humoru- towarzyszyła im radość i uśmiech oraz wzruszenie. Można powiedzieć, że też nie zawiedli. Wszystkie babcie i dziadkowie uczestniczyli z chęcią we wspólnych tańcach i pląsach przy muzyce. Nagrodzili brawami małe Jagódki za występ, podziękowali za upominki od maluchów, babcia Pawełka wręczyła wszystkim dzieciom słodki,, bukiet'' zrobiony z żelków, a ciociom czekoladki. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek z wielkim tortem w roli głównej w wykonaniu mamy Dorotki.

Dziękujemy!!

Impreza była przednia, dużo się działo, słowa piosenek i wierszy: ,,... i w ogóle i w szczególe jesteś dziadku dzisiaj królem... ''' czy ,, ... babcia to starsza dziewczynka, co kiedyś miała usta, jak malinka... '' , jeszcze dzwięczą nam w uszach. Pozostaje nam złożyć jeszcze raz życzenia 100 lat życia oraz dużo uśmiechu i radości dla wszystkich Babć i Dziadków.

 

Ciocie z Jagódek.

 

P.S.  Zapraszamy do nas już za rok!!

A A A
03.02.2016
godz.22:39

Zapisz się na newsletter

kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość